- Štítky blogu
- tělové svíce
- detoxikační svíce
- ušní svíce
- svíčky s energií kamene
- svíčka s kamenem
- harmonizace
- očista
- energetické svíčky
- nástup jara
- jaro
- znamení Berana
- jarní rovnodennost
- vonné tyčinky
- andělské svíčky
- andělé
- vykuřovadlo
- Yerba santa
- Svatá tráva
- Šalvěj bílá
- Bílá šalvěj
- Magnéziová koupelová sůl
- živá magnéziová sůl
- himalájská sůl
- očista v soli
- minerální koupelová sůl
- sůl do koupele
- koupelová sůl
- čištění šungitu
- účinky šungitu
- příprava šungitové vody
- šungitová voda
- šungit
- andělské bytosti
Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje.
Šungit - dar přírody
Šungit je černá uhlíková hornina stará 2 miliardy let. Jeho nalezištěm je Karélie v severozápadním Rusku. Šungit má schopnost čistit vodu téměř od všech organických (škodlivých) příměsí, a navíc ji obohacuje o zdraví prospěšné látky, které napomáhají rovnovážnému fungování organismu.
Na co se šungit hodí?
K jeho využití se nejvíce hodí tzv. šungitová voda, ta se doporučuje pro léčbu onemocnění jako jsou nejrůznější kožní nemoci (lupénka, akné, ekzémy), dále astma, artritida, nemoci ledvin a jater, cukrovka, chronická únava či nemoci z nachlazení. Pomáhá uzdravovat popáleniny, řezné rány, omezuje padání vlasů (posiluje vlasové kořínky). Výplachem dutiny ústní můžete odstranit bolesti v krku či záněty mandlí. Obklady mírní bolesti a záněty, otoky kloubů, zlepšují krevní oběh.
Např. koupel v šungitové vodě odstraní napětí a stres a energeticky vás pročistí. Pokud budete používat šungitovou vodu denně na očistu svého těla či tváře, pokožka získá zdravější vzhled a zvýší svou elasticitu. Jako prevence proti zažívacím potížím a na zlepšení cirkulace krve se doporučuje popíjet 2-3 skleničky této vody denně.
Čištění šungitu
Aby si šungit zachoval svůj účinek, je podstatné jej pravidelně čistit, aspoň 1-2x za měsíc, a to pod proudem tekoucí vody, nebo se nechá ve vodě ponořený a poté se usuší a nabije nejlépe na přímém slunci. Pokud používáme na výrobu šungitové vody šungitovou drť, pak ideální je tuto drť očistit jednou za dva až tři měsíce tak, že na 2-3 hodiny ji ponoříme do slabého roztoku z jedlé sody, kuchyňské soli či kyseliny octové. Šungit poté vydatně propláchněte pod tekoucí vodou a dáme uschnout na přímé slunce. Po osušení je šungit připravený k opětovnému použití.
Šungitová voda a její příprava
- připravte si kameninovou nebo skleněnou nádobu. Ujistěte se, že nádoba neobsahuje žádné usazeniny. Šungitovou drť řádně propláchněte vodou, vložte do nádoby obsah balení v sáčku (cca 100g na litr až 1,5 vody) a zalijte pitnou vodou. Již za 30 minut (dle vědeckých poznatků) voda prokazuje baktericidní účinky. Přes noc či nejlépe po dvanácti hodinách voda dosahuje nejlepších vlastností. Maximálně však po 72 hodinách vodu opět slijte. Šungit zalijte novou vodou a proces opakujte. Takto jej lze opakovat neomezeně dlouho, avšak nejpozději za rok je dobré šungit nahradit zcela novým.